top of page
Marmur

Adwokat Monika Czajka

Założycielką kancelarii jest Adwokat Monika Czajka. Jestem członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej w Katowicach, ukończyłam studia o kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a następnie odbyłam aplikację adwokacką, której zwieńczeniem było zdanie egzaminu adwokackiego.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w trakcie kilkuletniej współpracy w jednej z czołowych kancelarii adwokackich w Bytomiu, gdzie zajmowałam się reprezentacją klientów na każdym etapie postępowania zarówno przed organami oraz sądami, sporządzałam również wszelkie pisma procesowe (reklamacje, odwołania, pozwy, wnioski itp.).

 

Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, w szczególności prawa rodzinnego i spadkowego. Reprezentuję klientów w sprawach rozwodowych, sprawach dotyczących władzy rodzicielskiej, kontaktów z dziećmi oraz alimentów, a także w sprawach o podział majątku wspólnego oraz dział spadku. Nadto zajmuje się kompleksową obsługą sporów z bankami, w tym również w zakresie kredytów frankowych (CHF). Reprezentuję także klientów na każdym etapie spraw karnych i wykroczeniowych oraz w sprawach administracyjnych.

 

Zakres wykonywanych przeze mnie czynności obejmuje w szczególności:
-reprezentację klientów przed sądami, organami ścigania, organami administracji publicznej,
-sporządzanie wszelkich pism procesowych (m.in. pozwów, wniosków, wezwań, odpowiedzi na pisma, umów),
-negocjowanie warunków ugód oraz umów,
-udzielanie kompleksowych porad prawnych,
-czynny udział w spotkaniach mediacyjnych.


W swojej pracy wszystkie zadania wykonuję z najwyższą starannością, kierując się przede wszystkim zaangażowaniem i dbałością o interesy klienta. 

adwokat Sosnowiec Monika Czajka
bottom of page